- Powiat Policki - https://policki.pl -

Dziki Weekend

Ekstremalnie i w dzikim pędzie, tak spędzili ostatni weekend uczestnicy festiwalu biegowego pn. „Dziki Weekend” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Klub Biegowy „Dzik”.

Ta cykliczna impreza z roku na rok integruje coraz większą rzeszę miłośników biegania.

Start i meta wszystkich zawodów tradycyjnie umiejscowiona została na polanie obok stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej w Policach.

Pierwszego dnia, zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km w ramach „Nocnego Biegu Szlakiem Dzika”. Kolejne dni to kolejne emocjonujące konkurencje. Pośród których zmagały się również służby mundurowe .To właśnie dla nich organizatorzy przygotowali  „Przełajowe Mistrzostwa Polski i Województwa Strażaków” na dystansie 10 km oraz „Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych” tj.  bieg z przeszkodami na dystansie  7,5 km. Najbardziej jednak wyczekiwaną i budzącą najwięcej emocji konkurencją  zwaną przez uczestników „wisienką na torcie” był „Ekstremalny Dzikobieg”. Jego trasa została przygotowana dla naprawdę  wytrwałych biegaczy, na których czekały błotne niespodzianki, piana strażacka w budynku wojennym oraz wiele innych zaskakujących przeszkód,  z którymi doskonale dali sobie radę.

Tradycyjnie najlepszym zawodnikom, w każdej kategorii, wręczono nagrody oraz oryginalne statuetki „Dzika”.

W trakcie całego wydarzenia, nie zapomniano o najmłodszych miłośnikach biegów, którzy  także mogli spróbować sprostać sportowym wyzwaniom.

Przedsięwzięcie zostało wsparte przez wiele osób i instytucji, w tym również przez Gminę Police i Powiat Policki, w imieniu których gratulacje i  trofea wręczali m.in. Władysław Diakun Burmistrz Polic i Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach.

  • To naprawdę duża impreza, w której widać efekt ogromnego wkładu pracy zaangażowanych osób, tj.  imponującą  liczbę uczestników i wspaniałą atmosferę. Sportowe emocje udzielały się nie tylko zawodnikom, ale również nam kibicom. Cieszę się, że Powiat Policki mógł wesprzeć to przedsięwzięcie – mówi Cezary Arciszewski, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia na stronie: http://kbdzik.pl/ [1]

FOTOGALERIA [2]

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto główne: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz, Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [3]

Print Friendly, PDF & Email [4]