- Powiat Policki - https://policki.pl -

Dzień Historii w Policach

3 czerwca zorganizowano Dzień Historii w Policach. Wśród atrakcji było pieczenie podpłomyków, wykopaliska, wystawy oraz różnorodne przedmioty z PRL-u.

Dzień Historii w Policach zorganizowano w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Pomysłodawcą wydarzenia była dr Gabriela Zalewska nauczycielka historii w polickiej „Białej”. Dzień Historii w Policach skierowany był do wszystkich mieszkańców powiatu polickiego. Wystawom i pokazom towarzyszyły wykłady i prezentacje. Od piątku do niedzieli wieczorem w główny korytarzu hali sportowej czynne były wystawy: Narodziny wolności. Wybory czerwcowe 1989 roku w Szczecinie oraz Książęce Pedagogium w Szczecinie od XVI do XIX w.

Impreza zrealizowana została we współpracy z Instytutem Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Instytutem Pamięci Narodowej w Szczecinie i Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb”. W organizację Dnia Historii w Policach włączyło się także Starostwo Powiatowe w Policach.

Fotogaleria [1]

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Milena Bury/Wydział Edukacji i Kultury 

Print Friendly, PDF & Email [2]