Dzieci z Domu Dziecka w Policach w pokojach zagadek

5 stycznia 2017

Kolejna świetna akcja charytatywna lokalnych firm. Grupa dzieci z Domu Dziecka w Policach odwiedziła szczecińskie pokoje zagadek, czyli escape roomy ESCapada, Dragon Event, Escape Me, ESCroom, Game of Locks, MAZE i Intrigue.

Na pomysł wycieczki do pokojów zagadek wpadła Katarzyna Falbogowska, dyrektor Domu Dziecka w Policach. Poprosiła właściciela jednego z escape roomów o zorganizowanie wydarzenia dla grupy dzieci, które okresu między świętami bożonarodzeniowymi, a nowym rokiem nie mogły spędzić z rodzinami.

Było to zadanie trudne logistycznie ze względu na zróżnicowanie poziomów trudności i tematykę pokojów, która niekiedy nie dopuszcza młodszych graczy. Trzeba było utworzyć odpowiednie grupy. Każda z nich musiała przyjechać także z opiekunem, a pracuje ich tylko czterech. Dopracowanie szczegółów zajęło 10 dni, ale udało się stworzyć idealny plan.

Każda firma zorganizowała po dwie gry. Przez trzy dni, od 27 grudnia do 29 grudnia, dwa razy dziennie dwie grupy dzieci odwiedzały z opiekunem dwa escape roomy. Dzięki temu każde dziecko zagrało trzy razy, za każdym razem w innym pokoju, innego dnia.

Do akcji dołączył także kolejny escape room NIEpokój, który pracuje nad nowym projektem – wydaniem kryptologicznej, pudełkowej wersji gry typu escape room. Zadeklarowali, że jeden egzemplarz gry „Biuro Szyfrów” zostanie przekazany do Domu Dziecka w Policach.

Fotogaleria

Artykuł pochodzi ze strony www.szczecinblog.pl

Drukuj Drukuj Email Email