- Powiat Policki - https://policki.pl -

Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim

Mężczyzna w garniurze podtrzymujący lewą ręką zestaw głośnomówiący. W tle dokumenty..

 

,,Information Center for Foreigners in the Police Poviat’’

,,Информационный центр для иностранцев в Полицейском районе’’

 

Powiat Policki i Fundacja Ludzkie Sprawy oraz Stowarzyszenie ESPRIT ze Szczecina mają przyjemność poinformować, że od dnia 3 września 2021 roku funkcjonuje Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim.

W każdy piątek w godzinach 10.00-15.00 w punkcie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Policach przy ulicy Tadeusza Kościuszki 5, dyżurować będą specjaliści z dziedzin takich jak prawo, rynek pracy, doradcy gospodarczy i psycho-społeczni czy HR.

Mieszkający w powiecie polickim cudzoziemcy liczyć będą mogli na nieodpłatną pomoc także w formie zdalnej pod adresem e-mail (police.foreginers@gmail.com [1]) oraz  numerem telefonu 723-388-460.

Obie organizacje mają już doświadczenie w prowadzeniu podobnego Centrum w Szczecinie, a w planach mają poszerzenie usług polickiego Centrum także o działania edukacyjne czy szkoleniowe.

Plan dyżurów w październiku 2021:

8.10.2021 Michał Głuszyk – doradca psychospołeczny oraz politolog, specjalista ekonomii społecznej. Doradza z zakresu poruszania się po polskim rynku pracy i aktywnego jej szukania. Wyjaśni funkcjonowanie lokalnych urzędów i instytucji oraz zakładanie i prowadzenie organizacji i zrzeszeń cudzoziemców. Wspiera w rozeznaniu spraw dnia codziennego. Język polski i angielski.

15.10.2021 Przemysław Jerzy – filolog oraz przedsiębiorca, doradca w zakresie prowadzenia w Polsce działalności gospodarczej, handlu międzynarodowego oraz codziennego poruszania się po realiach współczesnej Polski. Języki: polski, rosyjski, ukraiński, angielski.

 

22.10.2021 Artur Nabyvach – prawnik, doradca z zakresu legalizacji pobytu i pracy na terenie Polski. Pomaga wyjaśniać sprawy pobytowe oraz uzupełniać wnioski urzędowe. Język rosyjski, ukraiński i polski.

 

29.10.2021 Magdalena Gasik – księgowa, doradca gospodarczy i obywatelski. Wspiera klientów zainteresowanych otwarciem własnej działalności gospodarczej w Polsce oraz potrzebujących wsparcia w sprawach dnia codziennego. Język polski.

Zapraszamy do kontaktu   !!!

 

График дежурств в октябре 2021 года [2] 54KB(pdf)

Consultations schedule October 2021 r [3]63 KB (pdf)

 

Print Friendly, PDF & Email [4]