- Powiat Policki - https://policki.pl -

Być bliżej – Seniorze zadzwoń

Obraz plakatu projektu "Być bliżej - Seniorze zadzwoń" z numerem infolinii 782 548 195
Samotność jest bardzo  poważnym problem szczególnie wśród osób starszych. Obecna sytuacja związana z  pandemią koronawirusa Covid -19 dodatkowo może pogłębiać ich poczucie izolacji, przygnębienia oraz osamotnienia, a także bezradności. Chcąc przeciwdziałać tego rodzaju zjawiskom wśród osób starszych, Powiat Policki we współpracy ze Stowarzyszeniem Harmonii Społecznej w Policach oraz Stowarzyszeniem „Złoty Wiek” w Szczecinie, rozpoczął akcję „Być bliżej – Seniorze zadzwoń”.
W ramach projektu została uruchomiona infolinia 782 548 195 dedykowana seniorom z terenu powiatu polickiego, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 18:00.
 
Seniorzy nie muszą w tym trudnym okresie wychodzić z domu, aby poznać życzliwych ludzi. Wolontariusze projektu, z uwagą ich wysłuchają,  zrobią zakupy czy zwyczajnie porozmawiają. Wszystko to po to, by pomóc osobom starszym, zalęknionym przetrwać ten trudny czas.
Z infolinii mogą skorzystać nie tylko sami seniorzy, ale również  osoby, które wiedzą , że w ich najbliższym otoczeniu żyje ktoś samotny potrzebujący troski.
 
Plakat projektu Być bliżej- Seniorze zadzwoń [1] 404KB (pdf)
Ulotka projektu Być bliżej – Seniorze zadzwoń [2] 689KB (pdf)
 
Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [3]

Print Friendly, PDF & Email [4]