- Powiat Policki - https://policki.pl -

11 listopada – Święto Niepodległości – program uroczystości

Sobotnie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą św. w kościele p.w. św. Kazimierza w Policach z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych.

Rocznicę Święta Niepodległości uświetnią także dwa wyjątkowe koncerty w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

W sobotę 11 listopada o godz. 13.00 odbędzie się Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny, podczas, którego wystąpią wokaliści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ÉLAN VITAL oraz zespołu PP66 pod przewodnictwem Piotra Szkockiego. W ramach koncertu dziadkowie, rodzice i dzieci będą mogli wspólnie zaśpiewać najbardziej znane pieśni patriotyczne przy akompaniamencie fortepianu i wsparciu wokalistów. Prowadzący będą zachęcać do indywidualnego śpiewu wybranego utworu na scenie za co odważnych czekać będzie upominek.

Popołudniowy koncert – V Śpiewnik Patriotyczny pt. „Ułani, Ułani” rozpocznie się o godz. 18.00. Na scenie w pierwszej części wystąpi solistka operowa Ewa Filipowicz – Kosińska wraz z chórem Cantore Iuvenum. Następnie wszyscy zgromadzeni będą zaproszeni do wspólnego wykonania kilkunastu pieśni patriotycznych. Pomocny w tym będzie tradycyjnie przygotowywany na tę okoliczność śpiewnik.

źródło: www.police.pl

 


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [1]

Print Friendly, PDF & Email [2]