Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

25 maja 2016

24 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach odbył się XIV Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szkół i ośrodków specjalnych.

W Turnieju wzięły udział drużyny z SOSW nr 1 w Szczecinie, SOSW z Kamienia Pomorskiego, SOSW z Chojny, MOS-u z Waniorowa oraz SOSW nr 1 w Policach.

Uczestnicy wzięli udział w czterech konkurencjach: test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz tor przeszkód.

W kategorii Szkół Podstawowych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja SOSW nr 1, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Chojny, trzecie reprezentanci MOS-u z Waniorowa. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Ewa Łączyńska (SOSW nr 1 w Policach), drugie miejsce zajął Damian Rybak (SOSW nr 1 w Policach), trzecie miejsce Kamil Pitura (SOSW w Chojnie).

Pierwsze miejsce drużynowo w kategorii Szkół Gimnazjalnych zajął SOSW z Kamienia Pomorskiego, drugie miejsce wywalczyła reprezentacja SOSW nr 1 w Policach, natomiast trzecie MOS z Waniorowa. W klasyfikacji indywidualnej w kat. szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął reprezentant z Kamienia Pomorskiego- Tomasz Moskaluk, drugie Dawid Harbatowicz z SOSW nr 1 w Policach, trzecie Dominik Ciok z Kamienia Pomorskiego.

Drużyny Gimnazjum z SOSW w Kamieniu Pomorskim i SOSW nr 1 z Polic oraz drużyna Szkoły Podstawowej z SOSW nr 1 w Policach będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w IX Ogólnopolskim Turnieju BRD.

Zawodnicy startujący w kategorii młodzieżowej również odnieśli wielki sukces. Wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce. W kategorii „wózki” najlepszą zawodniczką była Joanna Wasilewska z SOSW nr 1 w Policach.

W uroczystości wręczania nagród i pucharów uczestniczyło wielu zaproszonych gości. Starostwo Powiatowe w Policach reprezentowała Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Magdalena Sochanowska.