Wojciech Piwowarczyk wygrywa III Bieg Neptuna w Trzebieży

30 lipca 2018

III Bieg Neptuna w Trzebieży zwyciężył Wojciech Piwowarczyk z Pyrzyc. Dystans 5 kilometrów pokonał o czasie 16 minut i 28 sekund.

Biegowa impreza odbyła się w Trzebieży 29 lipca. Na starcie biegu zameldowało się 650 uczestników.

Pierwsze miejsce zajął Wojciech Piwowarczyk (16 min 28 sek). Drugie Patryk Dacka (17 min 6 sek), a miejsce trzecie miejsce Piotr Pawliński (17 min 17 sek).

W kategorii kobiet wygrała Anna Sidorowicz. Dystans 5 kilometrów pokonała w czasie 21 minut 9 sekund. Drugie miejsce zajęła Aneta Kawka (21 min 40 sek), a miejsce trzecie Natalia Starachowska z Trzebieży.

III Bieg Neptuna to także rywalizacja w kategorii Nordic Walking oraz CHALLENGE RUN – "Bieg syren i trytonów" w głąb Zalewu Szczecińskiego. Były także:

• nagrody dla uczestników w postaci voucher’ów, sprzętów elektronicznych oraz artykułów sportowych;
  • "Rybacka wioska zdrowia" – a w niej porady specjalistów dietetyków, rehabilitantów, fundacja DKMS;
  • biegi dla dzieci;
  • zupa rybna "Neptuna" oraz zdrowe przekąski;

Organizatorem III Biegu Neptuna był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach. Jednym ze sponsorów imprezy był Powiat Policki, który ufundował nagrody w kategorii OPEN, dla najlepszej kobiety i najlepszego mężczyzny. Nagrody wręczali przedstawiciele Powiatu Polickiego: Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski oraz Skarbnik Powiatu Izabela Wawrzycka.