VII Bieg Mikołajkowy z rekordową frekwencją

2 grudnia 2019

W minioną niedzielę już po raz 7. odbył się Bieg Mikołajkowy w Policach.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie BiegamBoLubięPolice przy wsparciu wielu firm i instytucji, w tym Powiatu Polickiego.

W tym roku zawodnicy mogli wystartować w Marszu Nordic Walking na 5 km, Biegu dla dzieci na 200 m, 400 m i 800 m , Świątecznej Sztafeta Marzeń z choinką oraz Biegu Głównym na 10 km.

W Biegu Głównym zwyciężył Arkadiusz Minko, który dystans 10 kilometrów pokonał o czasie 35:10.30 min. Drugie miejsce ex aequo zajęli Wojciech Piwowarczyk i Kamil Bieniek (35:48.05 min). Wśród Pań, najlepszą okazała się Beata Białek (40:49.80 min). Miejsce drugie zajęła Małgorzata Szabałowska (43:26.65 min), a miejsce trzecie Agata Kamińska (43:53.35 min).

Wyróżniono także najlepszych w poszczególnych kategoriach: klasyfikacja drużynowa, klasyfikacja rodzinna, Mistrzostwa Polski Grupy Azoty Kobiety i Mężczyźni, Mieszkanka i Mieszkaniec Powiatu Polickiego, Służby Mundurowe Kobiety i Mężczyźni oraz kategorie wiekowe.

Nagrody zwycięzcom wręczali między innymi Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz i Zastępca Burmistrza Polic Maciej Greinert.