Vadim Shishkin z Ukrainy zwycięzcą XXIII Międzynarodowego Turnieju Szachowego im. Tadeusza Gniota

21 lipca 2018

19 lipca zakończyły się zmagania w XXXIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. Tadeusza Gniota. Zawody wygrał Vadim Shishkin z Ukrainy.

Szachowe zawody odbyły się już po raz 33. W Klubie Nauczyciela przez dziewięć dni rywalizowali zawodnicy z sześciu krajów - z Polski, Rosji, Niemiec, Belgii, Czech i Ukrainy.

Zwycięzcą został arcymistrz międzynarodowy Vadim Shishkin, który zdobył 7 punktów z 9 możliwych. Drugie miejsce zajął arcymistrz międzynarodowy Igor Yagupov z Rosji, zdobywając również 7 punktów. Trzecie miejsce zajął mistrz międzynarodowy Tomas Kraus z Czech, który zdobył 6,5 punkta. Organizatorzy turnieju wyróżnili także, między innymi najlepszego mieszkańca Polic, najlepszego juniora, najlepszego zawodnika poniżej rankingu 2300 ELO i najlepszego nauczyciela.

Radny Rady Powiatu w Policach Tomasz Tokarczyk zajął 21 miejsce (4 punkty).

W ceremonii wręczenia nagród wzięło udział wielu zaproszonych gości. Powiat Policki reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski i Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki, którzy wraz ze Starostą Polickim Andrzejem Bednarkiem znaleźli się w honorowym komitecie organizacyjnym turnieju. Powiat Policki był także jednym ze sponsorów wydarzenia.

Na zakończenie szachowych zmagań, zwycięzca zawodów oficjalnie pokroił tort ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Policach.

Organizatorem XXXII Międzynarodowego Turnieju Szachowego im. Tadeusza Gniota był Nauczycielski Klub Szachowy "Śmiały" Police.

Wszystkie informacje dotyczące turnieju dostępne są na stronie internetowej organizatora - www.smialy.pl