Uczniowie Gimnazjum SMS Police rywalizowali w Finale Ogólnopolskiej Gimnazjady

19 czerwca 2017

Gimnazjalni zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police rywalizowali w Finale Ogólnopolskiej Gimnazjady w Piłkę Siatkową. Zawody odbyły się w dniach 15-17 czerwca w Elblągu.

W zawodach wzięło udział 16 najlepszych zespołów z całej Polski, które podzielono na cztery grupy. Drużyna trenera Pawła Kolca została przydzielona razem z zespołami z Wrocławia, Żor i Elbląga.

Wyniki spotkań grupowych:

SMS Police - Żory 0:2 (18:25, 13:25)

SMS Police - Elbląg 2:0 (25:11, 25:15)

SMS Police - Wrocław 0:2 (11:25, 14:25)

W swojej grupie policzanie zajęli trzecie miejsce i w kolejnych meczach walczyli o miejsca 9-12 w końcowej klasyfikacji.

SMS Police - Kraków 0:2 (17:25, 22:25)

SMS Police - Bełchatów 2:1 (25:15, 9:25, 15:13)

Ostatecznie zawodnicy SMS Police zajęli 11 miejsce w Finałach Ogólnopolskiej Gimnazjady w Piłkę Siatkową. Zwycięzcami Gimnazjady zostali zawodnicy z Nakła. Miejsce drugie przypadło drużynie z Gdańska, a miejsce trzecie zespołowi z Żor.

Udział męskiej drużyny SMS Police w Finale Ogólnopolskiej Gimnazjady był pierwszym w historii funkcjonowania szkoły, która powstała we wrześniu 2016 roku. Występ na arenie ogólnopolskiej był dobrym przykładem zebrania doświadczenia.

SMS Police: Nowak J., Rybicki, Kopiński, Zajkowski, Kuźmiczonek, Lesiak, Gralak, Jankowski, Śliwiński, Sikora, Karyń, Kułagowski (l), Zaborski (l)

Trener: Paweł Kolec

Fizjoterapeuta: Damian Musielak