Rekordowy V Bieg Mikołajkowy

5 grudnia 2017

1 400 uczestników wzięło udział w V Biegu Mikołajowym, który odbył się w niedzielę 3 grudnia w Policach. Wydarzenie wsparł między innymi Powiat Policki.

Biegowa impreza organizowana przez stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Police odbyła się już po raz piąty. Tegoroczna edycja był rekordowa pod względem ilości uczestników. W niedzielę w Policach pobiegło 1 400 biegaczy!

Tradycyjnie odbył się bieg główny o dystansie 10 kilometrów. Były także biegi młodzieżowe, biegi dla osób niepełnosprawnych, Świąteczna Sztafeta Marzeń 4x100m z choinką jako pałeczką oraz II Zimowe Mistrzostwa Grupy Azoty w biegu na 10km. Nie zabrakło także kategorii Nordic Walking.

W biegu głównym zwyciężył Krzysztof Włoczewski, który dystans 10 kilometrów przebiegł w czasie 35 minut 59 sekund. Na miejscu drugim uplasował się Arkadiusz Minko (36:02), a na miejscu trzecim Kamil Bieniek (36:18). Wśród kobiet triumfowała Nikolina Szurgocińska (41:13). Miejsce drugie zajęła Wioletta Murawska (43:29), a miejsce trzecie Magdalena Ceniuch (45:25).

V Bieg Mikołajkowy wsparło wielu sponsorów i instytucji, w tym Powiat Policki. Samorząd powiatowy reprezentowali tego dnia Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska, którzy wręczyli zwycięzcom nagrody i przekazali gratulacje.