„Policka Piętnastka” już za nami

9 czerwca 2017

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku odbył się XXIX Ogólnopolski Bieg Uliczny "POLICKA PIĘTNASTKA" . Wystartowało w nim 220 zawodników.

Zwycięzcą w biegu głównym mężczyzn został Marcin Zagórny z Radnicy reprezentujący klub "Tomato" Krosno Odrzańskie, uzyskując czas 00:48,37. W biegu głównym kobiet triumfowała Olena Katyca z Micolaeva, która ukończyła bieg w czasie 00:56,14.

Wśród policzan najlepszy był Kamil Bieniek, który zajął 7 miejsce z czasem 00:51,55. Z kolei najlepszą policzanką została Ania Kotarska z klubu UKL "Ósemka Police", która w biegu głównym kobiet zajęła 8 miejsce z czasem 01:05,26.

W biegu głównym wystartowali również niepełnosprawni. W kategorii wózków najszybciej trasę pokonał Mariusz Gryglas z klubu "Start" Szczecin z czasem 00:36,04, a drugie miejsce zajął Paweł Nowik z klubu KS "Husaria" Niegosławice - 00:38,33.

Odbyły się również biegi młodzieżowe. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali:

Przedszkola - Helena Goliszewska i KACPER KRUCZKOWSKI
SP kl.1-2 - Amelia Fila i Andrzej Buchnowski
SP kl.3-4 - Weronika Jasiak i Alan Dobieżyński
SP kl.5-6 - Natalia Jatczak i Kacper Urtnowski
GIMNAZJA - Weronika Garbarczyk

Sponsorem XXIX Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego "POLICKA PIĘTNASTKA" była Gmina Police i Powiat Policki.

Powiat Policki podczas biegu reprezentowali Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach i Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Tekst: TKKF Tytan Police

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL