Mityng Triathlonowy „Nowe Warpno 2019” odbył się po raz 3.

13 sierpnia 2019

W Nowym Warpnie już po raz trzeci odbył się Mityng Triathlonowy "Nowe Warpno 2019". Zawody sportowe rozegrane zostały na dystansie 56,5 km i stanowiły popularną ćwiartkę.

Organizatorem sportowego wydarzenia był Klub Sportowy Werwa Szczecin, a partnerem wspierającym Powiat Policki.

Trasa pływacka rozpoczęła się w Jeziorze Nowowarpieńskim, a skończyła po drugiej stronie Półwyspu Nowowarpieńskiego, w Zatoce Nowowarpieńskiej. Trasa kolarska, oprócz doskonałej jakości asfaltu, oferowała brak wzniesień. Trasa biegowa po Nowym Warpnie rozpoczęła się tuż pod Ratuszem i Kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i biegła wzdłuż okalających go brzegów Jeziora Nowowarpieńskiego i Zatoki Nowowarpieńskiej.

W zawodach wzięło udział 107 zawodników. Miejsce pierwsze zajął Wojciech Gregula, który pokonał triathlonowy odcinek o czasie 2 godzin 3 minut i 19 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Christopher Pietruczuk (2:05:40), a na miejscu trzecim Piotr Padee (2:06:03).

Wśród kobiet najlepsza była Iwona Kotowska (2:41:03). Miejsce drugie zajęła Edyta Stanasiuk (2:46:52), a miejsce trzecie Joanna Koperska-Kabat (2:48:41).

Podczas zawodów na plaży miejskiej odbył się również I Aquathlon Nowe Warpno 2019, w którym młodzi adepci mogli spróbować swoich sił w pływaniu.