Filip Janowski zwyciężył w IV Biegu Neptuna w Trzebieży

29 lipca 2019

16 minut i 11 sekund potrzebował Filip Janowski, by zwyciężyć w IV Biegu Neptuna, który odbył się w niedzielę w Trzebieży.

Na starcie Biegu Głównego zameldowało się ponad 470 zawodników. Dystans 5 kilometrów jako pierwszy pokonał Filip Janowski ze Szczecina (16 min. 11 s.). Drugie miejsce zajął Michał Hulewicz z Gorzowa Wielkopolskiego (16 min. 35 s.), a miejsce trzecie Arkadiusz Minko ze Szczecina (17 min. 14s.)

Wśród kobiet triumfowała Barbara Pochranowicz z Dębna, która dystans 5 kilometrów pokonała o czasie 19 minut i 55 sekund. Drugie miejsce zajęła Justyna Romej ze Szczecina (20 min. 1 s.), a miejsce trzecie Anna Sidorowicz ze Szczecina (21 min. 9 s.).

IV Bieg Neptuna to także rywalizacja w kategorii Nordic Walking, biegi dla dzieci oraz CHALLENGE RUN - „Bieg syren i trytonów” .

Organizatorem IV Biegu Neptuna był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach przy współudziale UKL "Ósemka" Police, Ośrodka Lekkiej Atletyki w Szczecinie i Radnego Rady Miejskiej w Policach Artura Echausta.

Jednym ze sponsorów imprezy był Powiat Policki. Nagrody wręczała Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach Waldemar Echaust, Radni Rady Miejskiej w Policach Artur Echaust i Damian Walczak oraz Aleksander Doba.